flag Судова влада України

Стара версія сайту | Лист вебмайстру

Як зареєструвати земельну ділянку та оформити права на неї .

08 вересня 2017, 08:17

        Кожен громадянин України може отримати та приватизувати шість земельних ділянок різного цільового призначення.

        Проте передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян провадиться у межах визначених норм і один раз по кожному виду використання.

 

      Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

 

  • для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;

 

  • для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; • для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

 

  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

 

  • для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

 

  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

 

      Бажане місце розташування земельної ділянки не залежить від місця проживання громадянина.

      Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

      Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, визначений для присадибної ділянки (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

  

 

     Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

 

     Суб’єктами державної реєстрації прав є: виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації; акредитовані суб'єкти.

 

     Заява про державну реєстрацію прав подається заявником шляхом звернення до: суб'єкта державної реєстрації прав; нотаріуса; центру надання адміністративних послуг. Державний реєстратор самостійно за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав формує та роздруковує заяву, на якій заявник (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній) проставляє власний підпис. За бажанням заявника відповідна заява може бути сформована та роздрукована у двох примірниках, один з яких після проставлення підписів заявником та особою, яка сформувала таку заяву, надається заявникові.

 

    У разі задоволення заяви заявнику надаються:

 

  • витяг з Державного реєстру прав з обов’язковим проставленням підпису та печатки державного реєстратора.

 

  • оригінали поданих для державної реєстрації документів.

 

                                                                         Джерело: офіційний сайт Головного управління юстиції в Чернігівській області.

 

 

Керівник апарату Менського районного суду

Чернігівської області

Стоцька І.Д.