Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Виконання вироку – це завершальна стадія кримінального процесу, в якій суд звертає до виконання вироки, ухвали і постанови, слідкує за приведенням їх до виконання, а також вирішує в установленому порядку питання, які виникають при виконанні судових актів.
Відповідно до ст. 537 КПК України, судом під час виконання вироків вирішуються ряд питань, серед яких питання: про відстрочку виконання вироку; про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання; про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким; про звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років; про направлення для відбування покарання жінок, звільнених від відбування покарання внаслідок їх вагітності або наявності дітей віком до трьох років; про звільнення від покарання за хворобою; про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення; про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком; про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку; про заміну покарань , пов’язаних з виплатою штрафу, виправними роботами, службовими обмеженнями для військовослужбовців, триманням військовослужбовців в дисциплінарному батальйоні; про застосування покарання за наявності кількох вироків; про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі або переведення засудженого з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону або колонії до слідчого ізолятора для проведення відповідних процесуальних дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених іншою особою або цією самою особою, за які вона не була засуджена, чи у зв’язку з розглядом справи в суді; про звільнення від покарання і пом’якшення покарання; про оскарження інших рішень, дій чи бездіяльності адміністрації установи виконання покарань; про застосування заходу стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери); про зміну обов’язків, покладених на засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням; інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Всі питання, пов’язані з виконанням вироку, відповідно до вимог закону вирішуються судом, що постановив вирок, а у випадках, коли вирок виконується за межами району суду, який його постановив,— районним (міським) судом за місцем виконання вироку.
До територіальної юрисдикції Менського районного суду Чернігівської області відносяться дві установи виконання покарань. Це Менська виправна колонія Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області (№ 91) та Домницький виправний центр Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області (№135).
Наразі у Менській виправній колонії Управління Державної пенітенціарної служби України в Чернігівській області (№ 91) відбувають покарання особи за вчинення злочинів проти життя та здоров’я особи ( зокрема за умисні вбивства, нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень); злочини проти власності (крадіжки, грабежі, розбої, вимагання); злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи; злочини пов’язані з незаконним обігом наркотиків; злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг (зловживання владою або службовим становищем, перевищеня влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою); злочини проти громадської безпеки ( в т.ч. за вчинення терористичних актів, створення терористичної групи чи терористичної організації, створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).
Так за 10 місяців 2016 року до Менського районного суду Чернігівської області надійшло 713 клопотань (подань) у порядку виконання судових рішень.
З них 122 клопотання (поданння) про умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання, 57 клопотань (подань) про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким видом покарання (обмеженням волі або виправними роботами). З яких 169 - розглянуто, з них 3 - повернуто, 116 - задоволено, в задоволенні 50 відмовлено.
За даний період в суді на розгляді перебувало 418 клопотань засуджених, захисників та членів іх сімей про зарахування у строк покарання терміну попереднього ув’язнення, на підставі вимог ч.5 ст. 72 Кримінального кодексу України із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання». З яких 412 - розглянуто, з них 25 - повернуто, 345 - задоволено, 42 - відмовлено в задоволенні.
Також до суду надходили клопотання засуджених про застосування Закону України «Про амністію у 2014 році», клопотання про зарахування в строк відбування покарання терміну слідування до установи, про звільнення від покарання за хворобою, подання адміністрацій установ виконання покарань про встановлення адміністративного нагляду засудженим, про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі для проведення відповідних процесуальних дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень та ін..
прес-служба Менського районного суду
Чернігівської області