Задати питання
flag Судова влада України

Президент України підписав закон, який спрощує механізм стягнення аліментів.

09 червня 2017, 14:29

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту  права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку стягнення аліментів».

Даним законом спрощується механізм та скорочуються строки прийняття судового рішення про стягнення аліментів, спрощується судовий захист прав одержувача аліментів, тягар доказування переноситься на платника аліментів.

Згідно із законом, розмір аліментів повинен бути достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Крім того, той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини.  Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.

Зокрема законом визначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (досі було 30%).

 Також закон передбачає, що той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

  Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.заступник керівника апарату суду

прес-секретар

Ромащенко  Ю.