flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

15 березня 2018 року вступили в силу зміни до Кримінально-процесуального кодексу України.

16 березня 2018, 11:24

З 15 березня 2018 року вступили в силу нововведення в Кримінально-процесуальний кодекс України, внесені Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів».

           Цим законом, зокрема, передбачено, що на момент внесення відомостей в ЄРДР у слідчого буде від 6 до 18 місяців на розслідування  справи ( в залежності від тяжкості злочину), а з моменту повідомлення про підозру – максимум 2 місяці. При цьому продовжити термін досудового розслідування можна буде на термін до року максимум. Відтепер рішення про продовження строку досудового розслідування прийматиме керівник місцевої прокуратури, заступник генерального прокурора, якщо таке продовження не перевищує 3  місяців. Якщо ж досудове розслідування необхідно продовжити до півроку чи року, то таке рішення має ухвалити слідчий суддя за клопотанням слідчого, погодженим із його керівником.

Змінами до КПК України встановлено правила подання та розгляду клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження за територіальною юрисдикцією. Відтепер такі клопотання подаватимуться до суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа. Це правило стосується і клопотань про застосування запобіжних заходів та винесення ухвал про проведення обшуків.

          Крім того, передбачається, що під час обшуку житла та інших володінь особи обов'язковий допуск адвоката. Хід і результати особистого обшуку підлягають обов'язковій фіксації у відповідному протоколі. Обшук житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді в обов'язковому порядку фіксується за допомогою аудіо- та відеозапису.

Також хочу зазначити, що інформація про те, що дозвіл на похорон з 15 березня 2018 року надаватимуть тільки після рішення суду, не зовсім відповідає дійсності. Змінами до КПК України передбачено, що судово-медичну експертизу   призначатиме слідчий суддя, але тільки в межах кримінального провадження. Тобто, у випадках насильницької смерті і лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення. При цьому дія нововведень у законодавстві не розповсюджується на процедуру видачі дозволу на поховання якщо  людина померла природною смертю.

 14 березня 2018 року в Менському районному суді за участю суддів та помічників суддів з даного приводу була проведена оперативна нарада, де обговорено вищевказані зміни законодавства та вирішено всім присутнім більш детально ознайомитись з ними з метою запобіганню недопущення порушень в подальшій роботі суду.

 

заступник керівника апарату суду

прес-секретар

Ромащенко  Ю.