Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З березня цього року до Менського районного суду Чернігівської області почали надходити протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Несплата аліментів».
Станом на 27 березня 2018 року до суду надійшло 7 таких протоколів.
Дані протоколи складає та направляє до суду державний виконавець, за наявності заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.
На теперішній час три матеріали про адміністративне правопорушення призначено до судовиого розгляду. Один протокол суд повернув до Менського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівскій області для доопрацювання. У зв’язку з тим, що в діях неплатників аліментів вбачаються ознаки кримінального правопорушення, два матеріали направлено до Менської місцевої прокуратури для їх розгляду та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства України.
За одним матеріалом суд прийшов до висновку про винуватість особи у вчиненні даного правопорушення та виніс постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк сто двадцять годин. Після набрання законної сили постанова суду буде надіслана для виконання органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання покарань.
Слід зазначити, що відповідно до статті 31-1 КУпАП, суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. За виконання суспільно корисних робіт порушнику нараховується плата за виконану ним роботу. Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці. Суспільно корисні роботи призначаються на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років. В разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт їх строк може бути замінений адміністративним арештом на строк не більше 15 діб.
Таким чином, нещодавно прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості по сплаті аліментів та забезпечення належного утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків, що має змусити осіб, які забули про своїх дітей, згадати про свої обов’язки щодо їх утримання.
заступник керівника апарату суду
прес-секретар
Ромащенко Ю.