flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Особливості та порядок ухвалення судових рішень

07 травня 2018, 17:02

 

Конституція України визначає, що суд ухвалює рішення іменем України. Рішення ухвалюється в окремому приміщенні – нарадчій кімнаті, в якій під час ухвалення рішення можуть перебувати тільки судді, що входять до складу суду у даній справі. Таємниця наради суддів є однією з гарантій незалежності суддів при розгляді і ухваленні рішень.

Рішення має бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Тобто ухваленим компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження на підставі об’єктивно з’ясованих обставин, які підтверджені доказами, як сторони обвинувачення так і сторони захисту, дослідженими під час судового розгляду й оціненими судом за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів – з точки зору достатності та взаємозв’язку для прийняття відповідного процесуального рішення. Жоден доказ не має наперед встановленої сили.

Держава уповноважує суд здійснювати правосуддя від свого імені і забезпечує виконання рішень. Проголошення рішення ім’ям держави підвищує авторитет цього акта правосуддя і відповідальність суддів за правильне здійснення правосуддя.

Крім того, хочу зосередити увагу громадян на тому, що правосуддя – це самостійна незалежна гілка влади. Суддя не може належати до політичних партій, профспілок, брати учать у будь – якій політичній діяльності. Суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права. Вплив на суддю у будь – який спосіб забороняється. Такі вимоги до судді визначені найвищим Законом нашої держави – Конституцією України і є обов’язковими.

  

 

помічник голови суду

прес-секретар Комова І.В.