Як інформація про платників податків потрапляє до суду?
Порядок надання судам загальної юрисдикції інформації про реєстраційні номери облікових карток платників податків боржників і стягувачів прокоментувала Державна податкова служба України.
Роз'яснення податкової щодо наказу Державної судової адміністрації України та Державної податкової служби України від 26.02.2013 № 30/44 публікує сайт ЮРЛИГА.
Згідно з нормами Порядку, обмін передбачає надання Міндоходів судам загальної юрисдикції інформації про реєстраційні номери облікових карток платників податків, зареєстрованих у Держреєстрі фізосіб-платників податків. Суб'єктами інформаційного обміну є: Міндоходів, Державна судова адміністрація і суди загальної юрисдикції.
Суди загальної юрисдикції подають запити в Міндоходів через Адміністратора автоматизованої системи документообігу суду. Запит повинен містити відомості про підставу надання (судове рішення, яке набрало законної сили) та інші реквізити, визначені протоколами обміну інформацією.
Міндоходів надає відповіді на запити судів загальної юрисдикції не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. Запити та відповіді відправляються і передаються в електронній формі через інформаційно-телекомунікаційні мережі з впровадженою системою захисту інформації та використанням електронного цифрового підпису.
Використання судами загальної юрисдикції отриманої інформації здійснюється з урахуванням обмежень щодо використання інформації з обмеженим доступом виключно для внесення даних до виконавчого документу, який видається відповідно до вимог процесуального законодавства.