flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Державній судовій адміністрації України шукали, як поставити сучасні технології на службу Феміді

18 жовтня 2013, 08:54
У Державній судовій адміністрації України  шукали, як поставити сучасні технології на службу Феміді
 
Як за допомогою сучасних технологій покращити ефективність роботи суду, з’ясовували керівники підгруп постійно діючої робочої групи з питань інновацій Державної судової адміністрації. Серед першочергових завдань — подальший розвиток системи «Електронний суд», удосконалення статзвітності, наповнення веб-сторінок додатковою інформацією, а також проведення нових анкетувань і створення прес-центру.
 
 
Голова ДСАУ Руслан Кирилюк, відкриваючи засідання, відзначив, що робоча група працює вже протягом 2 років, має низку виконаних завдань та запроваджених інновацій, проте ще багато чого залишається невирішеним. «Маємо чимало завдань попереду, та пам’ятаймо, що інновації повинні приносити користь», — відзначив Р.Кирилюк.   
Найважливішим результатом роботи назвав запровадження системи «Електронний суд» в.о. керівника підгрупи зі створення та впровадження концепції автоматизації судової влади, питань оптимізації ЄДРСР та питань оновлення функціональної КП ДЗС Володимир Калуга. Наразі введено в експлуатацію близько 4 тис. електронних адрес, що належать як фізичним, так і юридичним особам. За допомогою системи надіслано більш ніж 6 тис. документів. Система СМС-повісток наразі використовується в 35 пілотних судах, а з 1 жовтня 2013 року вона запрацювала в усіх місцевих загальних та апеляційних судах.
 
Також, за словам В.Калуги, на веб-сторінках судів установлено календар розгляду судових справ, а до кінця року буде розміщено календар оголошень про банкрутство, а також календар проведення сеансів відеоконференцзв’язку.
 
Керівник підгрупи з удосконалення системи статистики, діловодства, документообігу та архівної роботи Андрій Малеєв повідомив, що вже створено методику оцінювання роботи працівників апарату, триває робота над розробленням методик оцінювання якості роботи суду та напрямів діяльності помічника судді апеляційного суду. Також А.Малеєв повідомив  
про необхідність виробити єдиний підхід до розроблення нових формулярів статистичної звітності. Адже є розбіжності в зборі даних ДСАУ та вищими судами. «Статистичні вимоги мають бути більш сталими, аби розуміти, чи впливають ці показники на якість роботи», — відзначив керівник підгрупи.
 
Керівник підгрупи з упровадження Стратегічного плану розвитку судової влади України на 2013—2015 роки Юлія Седик розповіла про напрями он-лайн-опитувань: щодо інформаційного змісту веб-порталу судової влади та якості роботи судів. За її інформацією, до початку жовтня буде погоджено анкету, яка міститиме 15 запитань. Попередньо визначено, що опитування щодо якості роботи судів проводитиметься на сторінках 7 судів веб-порталу судової влади, в той час як опитування стосовно самого порталу буде загальнонаціональним.
 
Своєю чергою керівник підгрупи з розроблення та впровадження єдиної інформаційної політики судової влади Олена Ігнатченко презентувала проект концепції зі створення прес-центру судової влади. Учасники засідання обговорили перспективи створення такого прес-центру та висловили побажання щодо його майбутньої діяльності.
 
Наступне засідання постійно діючої робочої групи        
ДСАУ з питань інновацій заплановане на початок листопада цього року.