Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
… Міра володіння рідною мовою є міра духовності людини та суспільства, отже, - міра загального поступу людини. (П.Кононенко – учений, українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор).
Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь. «В мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання… І поки живе мова – житиме й народ, як національність…» (І.Огієнко – випускник Імператорського університету Св. Володимира (1909р.), визначний учений-історик, поет, громадсько-політичний і церковний діяч, міністр освіти та ісповідань УНР).
Становлення народу тісно пов’язане з формуванням його мови. Усі сторони суспільного життя, процеси пізнавальної і творчої діяльності людини, кожний момент її свідомості супроводжуються мовою.
18 квітня 2019 року до Менського районного суду, на запрошення колективу, завітала вчитель української мови та літератури Менської ОЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Т.Г.Шевченка Олексенко Я.С., яка провела з працівниками суду заняття на тему: «Українська ділова мова».
У вступному слові Яна Сергіївна розповіла про важливість досконалого знання та правильного застосування української ділової мови, як різновиду літературної мови, що виявляється в офіційно-діловому стилі та має писемну й усну форму вживання. Посилаючись на найбільш поширені помилки, Яна Сергіївна розповіла колективу суду про основні аспекти українського ділового мовлення, зокрема що стосується оформлення реквізитів ділових документів, листів, використання офіційно – ділового стилю та правильності застосування розділових знаків, відмінювання прізвищ та імен при зверненні в діловому листуванні. Оскільки листування це не просто важлива частина ділових стосунків, але й персоніфікація партнера з його ділових та особистісних якостей.
Після цього, було проведено практичні завдання, в ході яких всі присутні виконували запропоновані лектором вправи по відредагуванню фрагменту позовної заяви, відмінюванню іменників та правильності написання найбільш вживаних слів та словосполучень.
Цей захід, в ході якого хтось пригадав забуте, хтось дізнався щось нове, або ж просто відпочив від повсякденної рутинної роботи, зайняв менше години часу, але пройшов об’ємно, цікаво та корисно для кожного з нас. Адже, не зважаючи на те, що всі працівники Менського районного суду вільно володіють державною мовою, про що мають сертифікати, отримані в минулому році, час на місці не стоїть, і так само, як і в законодавчу базу, так і в український правопис постійно вносяться зміни, додаються нові слова та словосполучення. І ми, як працівники державної установи, повинні знати про такі зміни та правильно їх застосовувати.
помічник голови суду
прес-секретар Комова І.В.